Directions, That Matter!

Digital Freight That
Saves Your Time!

Providing Full Range Of Transportation Worldwide.

Reliable Logistic & Transport Solutions Saves Your Time!

Equita Group is a representative logistics operator providing full range of service in the sphere of customs clearance transportation worldwide for any cargo.

We pride ourselves on providing the best transport and shipping services available allover the world. Our skilled personnel, utilising the latest communications, tracking and combined with experience through integrated supply chain solutions!

John Peter
Founder

Flexible, Improved & Accelerated Solutions!

Providing full range of service in the sphere transportation worldwide.

Individually Assess
Each Plan And Offer
Optimal Solutions!

Skilled personnel, utilising communications, tracking processing software, combined with decades of experience! Through an integrated supply chain solutions, Equita drives sustainable competitive advantages to some of Australia’s largest companies.

1 m
Delivered Goods
1 m
Clients Worldwide
1 m
Tons of Goods
theme_image_05
Safe & Reliable Cargo Solutions!

Managing Logistics For World’s
Multinational Companies.

theme_image_09

Havayolu Taşımacılığı

Tüm ana havayolları ve servisleriyle olan güçlü ve uzun ilişkilerimiz ile birlikte Dünya daki bütün destinasyonlar için direk ve aktarmalı servis, express yüklemeler ve havayolu.
Read more
theme_image_11

Denizyolu Taşımacılığı

Odak noktamızın Orta Doğu, Rusya, Kuzey Afrika ve Basra Körfezi, olmasıyla beraber , bu bölgelere hizmet veren büyük hatlar ile anlaşmalarımız ve kontratlarımız sayesinde buralardaki.
Read more
theme_image_06

Karayolu Taşımacılığı

Uzman kadromuzla, etkin çözümlerimizle ve çalışma prensiplerimizle ST GLOBAL olarak karayolu taşımacılığında da siz değerli müşterilerimizin yanındayız. Kurulduğumuz günden bu yana sadece şehir içi taşımacılıkta.
Read more